poster

Абецеден убиец

The Alphabet Killer (2008)

Режисер: Rob Schmidt
Tring Action | 19.5.24 | 06:45

рејтинг: 5.2/10
Оценка на корисникот: 9.3/10
(26 гласови)

Содржина

Засновано на вистинита приказна за убиецот со иницијали во Рочестер, Њујорк.

Прегледи


Нема Прегледи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.