poster

Насмевката на Мона Лиза

Mona Lisa Smile (2003)

Режисер: Mike Newell
Superstar TV | петок | 15:25

рејтинг: 6.5/10
Оценка на корисникот: 7.4/10
(40 гласови)

Содржина

Џулија Робертс е професорка на колеџ во раните 1950-ти која предизвикува бранови кога ги охрабрува своите млади студентки да размислуваат самостојно. Улоги: Меги Гиленхал и Кирстен Данст.

Слики

Насмевката на Мона ЛизаНасмевката на Мона ЛизаНасмевката на Мона ЛизаНасмевката на Мона ЛизаНасмевката на Мона ЛизаMiramaxMiramaxMiramaxНасмевката на Мона ЛизаНасмевката на Мона ЛизаНасмевката на Мона ЛизаНасмевката на Мона ЛизаНасмевката на Мона ЛизаНасмевката на Мона ЛизаНасмевката на Мона Лиза

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Грешното образование на Камерон Пост (2018)

  image
  Навистина, Камерон излегува со момче, но таа е вљубена во девојка од својот клас. Кога е фатена како се бакнува со неа в кола, старателите преземаат драстични...
 • Необразовани деликвенти (2010)

  image
  Да го запознаеме самоуверениот и трудољубивиот Џон Макгил, кој сонува да ја продолжи до сега успешната академска кариера. Но, на пристаништето има неволја....
 • Botë e padukshme (1987)

  image
 • Treni niset më shtatë pa pesë (1988)

  image
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.