poster

Необразовани деликвенти

Neds (2010)

Драма | Обединетото Кралство, Франција, Италија
Режисер: Peter Mullan
FilmBox Extra RS | 31.7.24 | 21:00

рејтинг: 6.9/10
Оценка на корисникот: 8.1/10
(7 гласови)

Содржина

Да го запознаеме самоуверениот и трудољубивиот Џон Макгил, кој сонува да ја продолжи до сега успешната академска кариера. Но, на пристаништето има неволја. Неговото пријателство со момчето од средната класа, Џулијан, го истакнува неговото сиромашно потекло и дисјункцијата на неговото семејство, која го прави насилен татко, алкохоличар и неработник, измачената мајка, како и постариот брат, Бени, кој секогаш е во проблеми со законот. Во училиштето постојат еден или двајца добри професори, но поголемиот дел се незаинтересирани и неможни пред бруталната територијална банда, НЕДС (Необразовани деликвенти). Лошите момци проследени со оружје, безобразни работи, евтина дрога, глам рок, секс без заштита, насилство и живот на улицата.

Слики

Необразовани деликвентиНеобразовани деликвентиНеобразовани деликвентиНеобразовани деликвентиНеобразовани деликвентиНеобразовани деликвенти

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • ВРЕЌА БРАШНО (2012)

  image
  Алсемберг, 1975 година. Осмогодишната Сара живее во католички дом за напуштени деца. Еден ден, нејзиниот биолошки татко, кој никогаш не го запознала, доаѓа да ја...
 • Црвена пустина (1964)

  image
  Панорамите на привремена отуѓеност создадени од страна на Микеланџело Антониони во 1960-тите години се уметнички дела кои ја дефинираат таа деценија, а „ЦРВЕНА...
 • Под морското синило (2010)

  image
  Доктор Хок и неговиот тим во подводниот истражувачки центар го истражуваат животот, навиките и јазикот на делфините. Со помош на компјутерска програма успеваат да...
 • Два човека у граду (2014)

  image
  Вилијам Гарнет је бивши робијаш који је управо пуштен на слободу. Захваљујуќи муслиманкој вери његово понашање је беспрекорно и уз помоќ пријатеља полицајца...
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.