poster

Манчестер на море

Manchester by the Sea (2016)

драма | САД
Режисер: Kenneth Lonergan

Оценка на корисникот: 8.6/10
(203 гласови)

СОДРЖИНА

Мајсторот Ли се враќа во својот роден град во Нова Англија по смртта на брат му за да се грижи за својот внук, кој е тинејџер. Но, неговото пристигнување го открива и неговото бурно минато.
По смртта на постариот брат Џо (Кајл Чендлер), Ли Чендлер (Кејси Афлек) е шокиран кога дознава дека Џо го назначил за единствен старател на својот внук Патрик (Лукас Хеџис). Земајќи отсуство од работа, Ли се враќа во градот Манчестер на море за да се грижи за енергичниот 16-годишен Патрик. Тој е присилен да се справи со своето минато и со разделбата од неговата сопруга Ренди (Мишел Вилијамс), како и со заедницата каде што пораснал. Поврзани преку човекот кој го држел нивното семејство заедно, Ли и Патрик се обидуваат да се прилагодат во светот без него.

Слики

Манчестер на мореМанчестер на мореМанчестер на мореМанчестер на мореМанчестер на мореМанчестер на мореМанчестер на мореМанчестер на мореМанчестер на мореМанчестер на мореМанчестер на море

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Црни бисери (1958)

  image
  Радња филма прати покушаје учитеља у казнено-поправном дому смештеном на острву Бадија код Корчуле, да позитивно утиче на животе „црних бисера“, групице...
 • Директан пренос (1982)

  image
  Два младиќа и једна девојка, пролазеќи кроз све дилеме своје генерације, живе заједно и покушавају да изграде свој свет, да наѓу своје место у друштву. Начин...
 • Девојката во книгата (2015)

  image
  Приказна за преобразбата на една млада писателка кога минатото ѝ навлегува во сегашноста. Присилена да се соочи со тешките сеќавања и да донесе храбри одлуки, таа...
 • Боречки клуб (1999)

  image
  Млад службеник е уморен од својата кариера и заедно со својот пријател Тајлер Дурден формира нов клуб каде што мажи се ослободуваат од своите фрустрации тепајќи...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.