СОДРЖИНА

Вистинска приказна за дедото, кој ќе биде изненаден кога ќе треба да се грижи за својата сакана внука. Но мајката на нејзиниот татко ќе покрене парница за таа да го добие старателството. Девојчето ќе се најден во вкрстен оган. Двете семејства имаат добри намери, но ќе се борат според сопствените убедувања и наскоро ќе се соочат со своите ќувства за верата, простувањето и разбирањето.

Слики

Црно или белоЦрно или бело

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Рента дете (1995)

  денес
  image
  Меѓутим, ова идеја у почетку неќе бити добро прихваќена од стране локалног становништва, али знатижеља и време, учиниќе да наизглед миран део града постане право...
 • A Year Ago in Winter (2008)

  денес
  image
  A renowned artist must uncover a young dancer's secrets in order to truly capture her likeness for a commissioned work.
 • Месечина и имела (2008)

  денес
  image
  Холлy Цросбy (Цандаце Цамерон Буре) је млада амбициозна пословна жена усредоточена на каријеру. Непосредно прије Божиќа присиљена је провести неко вријеме са...
 • Јама (2020)

  денес
  image
  10-годишниот Маркус мора да се приспособи на новиот живот со неговата строга баба на село. Откако Емилија, ќерката на соседот, изнесува некои навредливи забелешки...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.