рејтинг: 6.1/10
Оценка на корисникот: 5.5/10
(4 гласови)

СОДРЖИНА

Разгаленото детиште, Џорџ Амберсон, е ужаснат кога неговата мајка, вдовица од неодамна, ја обновува врската со богатиот Јуџин Морган, кого го оставила неколку децении порано, за да се омажи со татко му на Џорџ. Додека Џорџ се труди да ја саботира романсата на својата мајка, мора да се носи и со сопствените чувства кон ќерката на Морган.

Слики

Величенствените Амберсони

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Мали Буда (1993)

  image
  Филм Бернарда Бертолучија је прича о дечаку из Сијетла који би могао да буде реинкарнација славног будистичког учитеља. Лама Норбу долази у Сијетл у потрази за...
 • Rrugë të bardha (1974)

  image
 • Груди (2020)

  image
  Нови филм Марије Перовиќ води нас у Никшиќ на прославу 25 година матуре и прати три другарице које се окупљају овим поводом. Ликови су припадници средње класе,...
 • RAIN MAN (1988)

  image
  Чарли Бабит, себичен јапи, останува без наследство кога неговиот татко остава огромно наследство на неговиот брат Рејмонд, човек со посебни потреби, додека на...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.