poster

NO ONE CAN BRUSH MY HAIR LIKE THE WIND

Nessuno mi pettina bene come il vento (2014)

Драма | Италија
Режисер: Peter Del Monte
FilmBox Stars RS | 30.5.24 | 19:30

рејтинг: 6.7/10
Оценка на корисникот: 10/10

Содржина

Никој не може да ми ја четка косата како ветрот, филм кој ги прикажува животите на многу осамени души во очајна потрага по друштво. Тешката врска помеѓу писателка која живее во осаменост и млада девојка која пука во нејзиниот живот.

Слики

NO ONE CAN BRUSH MY HAIR LIKE THE WINDNO ONE CAN BRUSH MY HAIR LIKE THE WINDNO ONE CAN BRUSH MY HAIR LIKE THE WINDNO ONE CAN BRUSH MY HAIR LIKE THE WIND

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • One More Time (2013)

  image
  Lucia is an aging Italian actress and director (beautifully portrayed by Antonioni's and Fellini's actress Lucia Bosé), decides to come back to the small town...
 • Солдат Жанет (2013)

  image
  Fanni has had enough of money and Anna has had enough of pigs. Fanni leaves the city and her pearls behind, while Anna is stuck wearing muddy overalls. When they...
 • Та добра ноќ (2017)

  image
  Ралф, познати сценариста, сада у седамдесетим годинама живота и смртно болестан, покушава се помирити са сином Михаелом и олакшати живот својој много млаѓој...
 • Код амиџе Идриза (2004)

  image
  Дирљива драма која говори о послератном Сарајеву и животу старијег брачног пара који је у рату изгубио сина.
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.