Оценка на корисникот: 6.8/10
(163 гласови)

СОДРЖИНА

Пјер е депресивно момче кое сака да му помогне на Торнадо, емотивно нестабилен коњ. Кога Пјер ќе побара помош од шепотачите на коњи, тргнува на пат на исцелување и самоспознавање.

Слики

ТорнадоТорнадоТорнадоТорнадоТорнадоТорнадо

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Чудо (2017)

  image
  Август е десетгодишно момче што живее со тешко генетско пореметување поради кое од раѓање има унаказено лице и глава. По 28 операции поради кои не можел нормално...
 • Thirrja (1976)

  image
 • Богатството на Тиламук (2006)

  image
  Четиринаесет годишната Џули се сели во приморскиот град Манзанита, Орегон, кога нејзиниот татко ќе ја изгуби работата. Семејството тешко се навикнува на животот...
 • Дете како Џејк (2018)

  image
  Еден пар од Бруклин ја бара вистинската градинка за својот 4-годишен син, кој сака повеќе да се облекува како принцеза отколку како војник. Како што се справуваат...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.