СОДРЖИНА

Ќерката на еден брилијантен но луд математичар што неодамна починал се обидува да се справи со неговото наследство, а тоа е неговото лудило. Работите ги комплицираат еден поранешен студент на татко ѝ и нејзината отуѓена сестра.
Кетрин е жена на дваесет и кусур години, која е многу верна на својот татко Роберт, брилијантен и познат математичар. Иако математичките вештини на Роберт се силни, неговото чувство за реалноста почнува да му бега, па Роберт полудува, а Кетрин почнува да се прашува дали ја наследила менталната болест на својот татко заедно со неговиот генијален ум за математика. По смртта на Роберт, Кетрин се соочува со Хал, надарен студент на Роберт, кој сака да ги прегледа забелешките на покојникот во надеж дека ќе го најде неговото последно големо дело. Додека Кетрин се колеба да навлезе подлабоко во делото на нејзиниот покоен татко, во страв дека тоа може да ѝ ја покаже нејзината сопствена иднина, таа му го дозволува тоа на Хал и кога една од тетратките покажува математички доказ кој може да има историска димензија, тоа предизвикува последици на повеќе од еден начин.

Слики

ДоказДоказДоказДоказДоказParamountДоказДоказДоказДоказДоказДоказДоказДоказДоказДоказДоказДоказДоказДоказДоказДоказДоказ

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Жената во црно (2012)

  денес
  image
  Еден млад адвокат и вдовец (Даниел Редклиф) патува во едно далечно село на битна задача и открива дека одмаздољубивиот дух на една непријатна жена ги малтретира...
 • Божиќ полн со надеж (2011)

  денес
  image
  Данијеловом сину Боберу потребне су компликована операција и рехабилитација. Родни Фриман, млади црнац кога је Данијел подигао као да му је други син, постао је...
 • Нуркачи во вода (2009)

  денес
  image
  ТВ личноста Џош Андерс е џвесда во своите мисли... Но понекогаш и тој се сомнева во тоа. Рејтингот опаѓа и вообразената ѕвезда е уапсена во Холивуд.
 • Свога тела господар (1957)

  денес
  image
  Драма с елементима комедије. Сеоска дјевојка Рожа (М. Кохн) није претјерано лијепа, а како је још уз то и шепава тешко ќе наќи мужа. У сусједном селу живи...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.