СОДРЖИНА

Мек Четли бил млад и перспективен борач, сè додека автомобилска несреќа не му ставила крај на неговиот живот. Неговиот син Мајк (Џ. Цена) некогаш бил борач во средно школо, но се откажал од сè и избегал од дома. Оттогаш никој не слушнал за него, па ни неговиот 15-годишен брат Кал (Д. Греј), ниту мајка му Шерон (П. Кларксон). И покрај фактот дека му недостигаат физички предиспозиции, слабиот Кал одлучува дека е време да застане во рингот после охрабрувањата од мистериозниот локалец Хенри „Ред“ Њуман (Д. Гловер). И баш кога Кал мисли дека му е преку глава од сè, добива помош од неочекуван извор...

Слики

Легенда

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Роки 3 (1982)

  image
  Роки Балбоа (Силвестер Сталоне) во оваа интензивна боксерска акција се бори со дотогаш најмоќниот противник, многу опасниот Клабер Ланг (Мр. Т). Во она што можеби...
 • Роки 4 (1985)

  image
  За време на еден егзибициски меч, пријателот на Роки, Аполо Крид, е безмилосно претепан до смрт од силниот руски дебитант Иван Драго. Роки сака да му возврати на...
 • Девојка од милион долари (2004)

  image
  Одлучна жена работи со огрубен боксерски тренер за да стане професионална боксерка.
 • Пеколот од 63. (2009)

  image
  Кога условите се погодни, во северна Холандија се одржува познатата трка на лизгачи. Патеката долга 200 километри мора да се помине до полноќ, а секој кој ќе ја...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.