poster

Светлина помеѓу океаните

The Light Between Oceans (2016)

Драма, Pоманса | Обединетото Кралство, Индија, Австралија, нов Зеланд, САД
Режисер: Derek Cianfrance
CineStar Prem. 1 | петок | 17:40

рејтинг: 7.2/10
Оценка на корисникот: 8.4/10
(43 гласови)

Содржина

Филмот е работен според истоимениот бестселер на Њујорк Тајмс.
По четири години борба на западниот фронт, Том Шерборн се враќа во Австралија и почнува да работи како светилничар. На изолираниот остров, каде што бродовите што носат намирници доаѓаат еднаш во сезоната, Том ја носи својата сопруга Изабел. Двајцата безуспешно се обидуваат да засноваат семејство. Еден ден, по неколку спонтани абортуси, Изабел ќе чуе детски плач на брегот. Во заринканиот чамец наоѓа мртов човек и живо дете. Изабел успева да го наговори Том да го задржат детето и да го присвојат како да е нивно.

Слики

Светлина помеѓу океанитеСветлина помеѓу океанитеСветлина помеѓу океанитеСветлина помеѓу океанитеСветлина помеѓу океанитеСветлина помеѓу океанитеСветлина помеѓу океанитеСветлина помеѓу океаните

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Apasionata (1983)

  image
 • Последното танго во Париз (1972)

  image
  Марлон Брандо испорачува фасцинантна изведба како човек растргнат од самоубиството на неговата сопруга и кој се обидува да ја закопа својата тага во ненадејна,...
 • После сѐ (2019)

  image
  Посветената студентка и ќерка Теса Јанг, ја почнува првата година на колеџ со големи амбиции. Таа точно знае што сака да постигне и кој пат треба да го следи....
 • Мадам Бовари (1991)

  image
  Ема е ќерка на селанец. Желна да побегне од својот медиокритетски живот, таа се мажи со селскиот лекар Шарл Бовари. На Ема наскоро ѝ станува здодевно и бара...
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.