рејтинг: 8.1/10
Оценка на корисникот: 8.4/10
(13 гласови)

СОДРЖИНА

Франција, 1770 година. Сликарката Мариен добива нарачка за свадбен портрет на младата Елоиз. Елоиз треба да стапи во брак против своја воља, а Мариен мора да ја одигра улогата на нејзина најмена придружничка, да ја следи цел ден и да ја наслика во тајност. Мариен го завршува портретот но неможе да ја изневери довербата на Елоиз.

Слики

Портрет на дамата во огнотПортрет на дамата во огнотПортрет на дамата во огнот

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • In Every Season (1980)

  image
  The movie depicts a love story in a students campus where the feelings, love, and humor are interlaced with each-other.
 • Успавана лепота (2011)

  image
  Луси је студенткиња која има хонорарни посао, али потребна су јој додатна примања и она прихвата посао Успаване лепотице у приватној и дискретној Одаји Успаване...
 • Piccolo grande amore (1993)

  image
  A princess from a Nordic European country(Snellenburgh) is obligated to marry the boy her family chose. She escapes and discovers love in the arms of a beautiful...
 • Венецијанскиот трговец (2004)

  image
  Венеција, 1596. Меланхоличниот Антонио е пријател на младиот Басанио. Кога Басанио бара 3000 дукати, Антонио се согласува пред да дознае дека со парите ќе ја бара...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.