poster

Love Your Name

Duaje emrin tënd (1984)

Драма, Pоманса | Албанија
Режисер: Kristaq Mitro, Ibrahim Muçaj

рејтинг: 7.2/10
Оценка на корисникот: 10/10
(24 гласови)

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Светлина помеѓу океаните (2016)

  image
  Филмот е работен според истоимениот бестселер на Њујорк Тајмс. По четири години борба на западниот фронт, Том Шерборн се враќа во Австралија и почнува да работи...
 • Последна шанса за љубов (2008)

  image
  Њујорчанецот Харви Шајн е на раб да ја изгуби и онака бескорисната работа како писател на џинглови. Шефот го предупредува дека има уште една шанса да даде некакви...
 • Двајца љубовници (2008)

  image
  Во изолираниот свет на Брајтон Бич, Бруклин, ДВАЈЦА ЉУБОВНИЦИ е класична романтична драма, со Жоакин Финикс кој прикажува груба и ранлива глума како Леонард,...
 • Në prag të jetës (1985)

  image
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.