Ibrahim Muçaj

actor

Роденден: 1944

Режисер:

  1. 4. Liri a vdekje (1979), филм
  2. 6. Apasionata (1983), филм
  3. 7. Njeriu i mirë (1983), филм
  4. 8. Love Your Name (1984), филм

Сцеарист:

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.