poster

Nusja dhe shtetërrethimi

Nusja dhe shtetërrethimi (1978)

Драма, Акција | Албанија
Режисер: Kristaq Mitro, Ibrahim Muçaj
Tring Shqip | денес | 09:14

рејтинг: 8.2/10
Оценка на корисникот: 8.5/10
(2 гласови)

Слики

Nusja dhe shtetërrethimi

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Samson (2018)

  image
  A Hebrew with an unusual gift of strength must respond properly to the call of God on his life in order to lead his people out of enslavement. After his youthful...
 • Маде ин YУ (2005)

  image
  Филм "Маде ин YУ" је црна комедија о нашима "преко баре". О свима онима који су у жељи за бољим животом среќу покушали наќи на далеком западу, постепено...
 • Топ ган (1986)

  image
  Кога студентите на елитното училиште за обука на пилоти на борбени авиони се натпреваруваат кој ќе биде најдобар, еден смел млад пилот (Том Круз) од својата...
 • Борец (2007)

  image
  Aјшa учи во средно училиште и нејзиниот татко кој што е дојден во Данска како имигрант од Турција, е убеден дека таа ќе стане доктор. Ајшa сепак повеќе сака да...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.