poster

Бес

Fury (2014)

Драма, Bоени, Акција | САД, Кина, Обединетото Кралство
Режисер: David Ayer
CineStar TV2 | 11.6.23 | 21:15


рејтинг: 7.6/10
Оценка на корисникот: 8.2/10
(100 гласови)

СОДРЖИНА

Во 1945 година, Сојузниците водат финални битки на европско тло. Неколкумина американски тенкисти започнуваат храбра мисија за пробивање преку непријателските линии и влез во срцето на нацистичка Германија. На чело на тимот е наредникот Вордеди (Бред Пит), а тие ќе сторат сѐ за успешно да ја извршат задачата.

Слики

БесБесБесБесБесБесБесБесБесБесБесБесБесБесБесБесБесБесБесБесБесБесБесБесБесБесБесБесБесБесБесБесБес

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Битка код Лонг Тана (2019)

  image
  Јужни Вијетнам, касно послеподне 18. августа 1966. - три и по сата на плантажи каучука Лонг Тан, мајор Хари Смит и његових 108 младих и веќином неискусних...
 • Тунелски cтаорци (2008)

  image
  За време на војната во Виетнам, американски специјалец е испратен да гони и да убие виетнамски војник. Се води борба човек на човек во бескрајните тунели во...
 • Поглед са неба (2015)

  image
  Пуковница Кетрин Пауел (Хелен Мирен) води тајну мисију хватања терористичке групе која живи у сигурној куќи у Најробију, у Кенији. Кад Пауелова сазна да...
 • Падот на црниот јастреб (2001)

  image
  Испраќаат американски војници во Сомалија. Треба да се задржат околу еден час, но тој се претвора во долга и ужасна ноќ на заточеништво во непријателскиот град...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.