рејтинг: 4.7/10
Оценка на корисникот: 9.3/10
(3 гласови)

СОДРЖИНА

За време на војната во Виетнам, американски специјалец е испратен да гони и да убие виетнамски војник. Се води борба човек на човек во бескрајните тунели во џунглата во Виетнам.

Слики

Тунелски cтаорци

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Џи Аj Џеjн (1997)

  image
  И покрај статусот на воен ветеран, Џордан О'Нил (Деми Мур) нема право да учествува во Заливската војна. Дискриминацијата на жените во воените кригови не е ништо...
 • Поглед са неба (2015)

  image
  Пуковница Кетрин Пауел (Хелен Мирен) води тајну мисију хватања терористичке групе која живи у сигурној куќи у Најробију, у Кенији. Кад Пауелова сазна да...
 • Патриот (2000)

  image
  После ратовања у Француској, једино што жели Бенџамин Мартин је миран живот на фарми. Ипак када се његов син пријави у војску да би бранио њихову нову насеобину...
 • Легионар (1998)

  image
  Мушкарци Легије странаца никада нису били свеци - они се боре, крваре и умиру заједно. Алан Лефевр није ни слутио, да ќе, након што му гангстер запрети смрќу,...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.