Uwe Boll

Роденден: 1965

Актерот:

 1. 1. Хеклер (2007), филм
  ...
  Himself
 2. 2. Blubberella (2011), филм
  ...
  Hitler
 3. ...
  Andy the Producer
 4. ...
  Boat Owner Henning
 5. ...
  Self

Режисер:

 1. 9. Rampage (2009), филм
 2. 13. Blubberella (2011), филм

Сцеарист:

 1. 4. Rampage (2009), филм
 2. 6. Blubberella (2011), филм
 3. ...
  (screenplay)

Продуцент:

 1. ...
  executive producer
 2. 6. Rampage (2009), филм
 3. 10. Blubberella (2011), филм
 4. ...
  executive producer
 5. ...
  executive producer
 6. ...
  co-producer
 7. ...
  executive producer
 8. 15. Виy (2014), филм
  ...
  co-executive producer
 9. ...
  co-executive producer

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.