poster

Дезертер

Legion of Honor (2002)

Драма, Bоени | Обединетото Кралство
Режисер: Martin Huberty

рејтинг: 5.3/10
Оценка на корисникот: 5.7/10
(6 гласови)

Содржина

Неочекувано пријателство во конфузна и хаотична ситуација. Сајмон Мари се бори за француската Легија на странци. Паскал Дипон се бори само за себе. Луѓето во војната ја преиспитуваат честа, надежта и моралот. Бидејќи, од се може да се побегне, освен од себе.

Слики

Дезертер

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Frieda (1947)

  image
  RAF pilot Robert Dawson returns home from World War II with his new bride, Frieda, the German girl who helped him escape from a prisoner-of-war camp. They have to...
 • Хартов рат (2002)

  image
  Брус Вилис глуми заточеног официра који одбија да одустане од своје борбе против нациста у овој напетој авантури из Другог светског рата. Иако је пуковник...
 • Дечак Мита (1951)

  image
  Дечак Мита, уместо да оде у Београд, приступа покрету илегалаца. Немци, који у меѓувремену окупирају Београд, почињу да прогањају комунисте. Многи од њих гину,...
 • Njësiti guerril (1969)

  image
  The Italian spy agency's (SIM) Agent Ludovic tries to infiltrate the ranks of the city's guerrilla units. The aim is to discover and destroy the leaders and all...
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.