poster

Падот на црниот јастреб

Black Hawk Down (2001)

драма, историски, воени | САД, Обединетото Кралство
Режисер: Ridley Scott

рејтинг: 7.7/10
Оценка на корисникот: 8.89/10
(89 гласови)

СОДРЖИНА

Испраќаат американски војници во Сомалија. Треба да се задржат околу еден час, но тој се претвора во долга и ужасна ноќ на заточеништво во непријателскиот град...

Слики

Падот на црниот јастребПадот на црниот јастребПадот на црниот јастребПадот на црниот јастребПадот на црниот јастребMiramaxMiramaxMiramaxMiramaxMiramax

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • ЧИТАЛНА (2005)

  сабота
  image
  Исполнувајќи го ветувањето кое го дал на својата сопруга при умирање, вдовецот отвора читална, место каде луѓето може да научат да читаат. И покрај добрата волја,...
 • Преку вселената (2007)

  сабота
  image
  „Преку вселената е револуционерен рок-мјузикл кој ја опишува Америка во бурните доцни 1960-ти, време кога борбените линии биле повлечени дома и во странство. Кога...
 • Страст на умот (2000)

  сабота
  image
  Мари е вдовица со две ќерки која кога ќе заспие, сонува за Марти. Марти е книжевна агентка на Менхетн која сонува за Мари. Не знаејќи што е сон, а што вистина,...
 • Помошничка (2019)

  сабота
  image
  Остар поглед во еден ден од животот на една асистентка (Џулија Гарнер) на моќен директор. Следејќи ја својата дневна рутина, Џејн полека станува свесна за...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.