Содржина

Според вистинската приказна, најхрабрата приказна на Втората Светска војна, никогаш претходно раскажана…
Во текот на Втората светска војна, во невозможни услови, недостаток на ресурси, оружје и искуство, кинеското воздухопловство храбро се бори против силната јапонска царска армија. Командантот на американските воздухопловни сили Џек Џонсон (Брус Вилис) не само што ги тренира Кинезите како да се борат со Јапонците, туку ја води сопствената ескадрила против добро обучените јапонски воздухопловни сили. Во меѓувреме, јапонски шпион се прикрадува во Чонгкинг под маската на бегалец и се обидува да ги украде воените планови на Кина, предизвикувајќи голема штета ...

Слики

Најголемата битка

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Краљ Артур (2004)

  image
  Римском Царству прети пропаст, и веќина римских трупа повлачи се из удаљених колонија, па тако и Енглеске. Меѓутим, на острву и даље закон спроводи неколико...
 • Црно злато (2011)

  image
  Во 1930-тите години, двајца завојувани водачи меѓусебно се пресметуваат на Арапскиот Полуостров. Победникот Несиб, емир на Хобеика, му ги поставува условите за...
 • Тунелски cтаорци (2008)

  image
  За време на војната во Виетнам, американски специјалец е испратен да гони и да убие виетнамски војник. Се води борба човек на човек во бескрајните тунели во...
 • Сталинград (2013)

  image
  „Сталинград е епски поглед на битката што направи пресврт во Втората светска војна. Една група решителни руски војници се бори против безмилосната германска...
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.