рејтинг: 3.2/10
Оценка на корисникот: 6.64/10
(14 гласови)

СОДРЖИНА

Според вистинската приказна, најхрабрата приказна на Втората Светска војна, никогаш претходно раскажана…
Во текот на Втората светска војна, во невозможни услови, недостаток на ресурси, оружје и искуство, кинеското воздухопловство храбро се бори против силната јапонска царска армија. Командантот на американските воздухопловни сили Џек Џонсон (Брус Вилис) не само што ги тренира Кинезите како да се борат со Јапонците, туку ја води сопствената ескадрила против добро обучените јапонски воздухопловни сили. Во меѓувреме, јапонски шпион се прикрадува во Чонгкинг под маската на бегалец и се обидува да ги украде воените планови на Кина, предизвикувајќи голема штета ...

Слики

Најголемата битка

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Шерлок Холмс (2009)

  сабота
  image
  Познатиот детектив на Сер Артур Конан Дојл, добива нов лик во адаптацијата на стрипот на Лајонел Виграм, од сценаристот/режисерот Гај Ричи, каде играат Роберт...
 • Транспортер: Наслеѓе (2015)

  сабота
  image
  У круговима криминалног поsемља Француске ривијере познат као најбољи возач чије услуге новац може да купи, Френк Мартин (Ед Скреин) гарантује доставу сваког...
 • Wickie auf großer Fahrt (2011)

  сабота
  image
  Viking village Flake's chief Halvar orders clever, tiny son Wickie to rob a knights convoy. The warriors have to take over but fail to see Wicki being abducted...
 • Стрелец (2021)

  сабота
  image
  Ранчер на границата на Аризона се обидува да заштити младо момче од Мексико кое бега од мексиканскиот картел и платениците кои го бркаат во САД.
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.