poster

Падот на Белата куќа

White House Down (2013)

Режисер: Roland Emmerich


рејтинг: 6.3/10
Оценка на корисникот: 6.9/10
(99 гласови)

СОДРЖИНА

Додека е на турнеја во Белата куќа со својата млада ќерка, еден полицаец (Шанинг Татум) стапува во акција за да ги заштити своето дете и претседателот (Џејми Фокс) од една вооружена група паравоени напаѓачи.
Вашингтонскиот полицаец Џон Кејл (Шанинг Татум) не ја добива својата работа од соништата во тајната служба за заштита на претседателот Џејмс Соер (Џејми Фокс). Не сакајќи да ја разочара својата ќерка со веста, тој ја носи на турнеја низ Белата куќа, но комплексот е заземен од тешко вооружена паравоена група. Сега кога Владата на нацијата паѓа во хаос, а времето истекува, Кејл е тој што мора да ги спаси претседателот, својата ќерка и земјата.

Слики

Падот на Белата куќаFoto: RTL / Sony Pictures TelevisionFoto: RTL / Sony Pictures TelevisionПадот на Белата куќаFoto: RTL / Sony Pictures TelevisionПадот на Белата куќаПадот на Белата куќаПадот на Белата куќаПадот на Белата куќаПадот на Белата куќаПадот на Белата куќаПадот на Белата куќаПадот на Белата куќаПадот на Белата куќаПадот на Белата куќаПадот на Белата куќаПадот на Белата куќаПадот на Белата куќаПадот на Белата куќа

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Ашер (2018)

  image
  Ашер (Рон Перлман) е платен убиец кој поголем дел од животот поминал убивајќи луѓе по налог на Ави (Ричард Драјфус). Живее како осаменик, негови пријатели се...
 • Гринленд (2020)

  image
  Џон Герити, неговата оттуѓена жена и младиот син Нејтан патуваат до единственото место каде што има надеж за опстанок. Среде застрашувачките вести за градови низ...
 • Фати го Гринго (2012)

  image
  Мел Гибсон е американски гангстер кој со возило ја пробива граничната ограда и упаѓа на територијата на Мексико во обид да им избега на американските погранични...
 • Поткажувач (2013)

  image
  Сопственикот на градежна фирма Џон Метјуз (Двејн Џонсон) дознава дека син му, со кого не живеат заедно, е уапсен за поседување дрога и, наместо на факултет, ќе...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.