СОДРЖИНА

Додека е на турнеја во Белата куќа со својата млада ќерка, еден полицаец (Шанинг Татум) стапува во акција за да ги заштити своето дете и претседателот (Џејми Фокс) од една вооружена група паравоени напаѓачи.
Вашингтонскиот полицаец Џон Кејл (Шанинг Татум) не ја добива својата работа од соништата во тајната служба за заштита на претседателот Џејмс Соер (Џејми Фокс). Не сакајќи да ја разочара својата ќерка со веста, тој ја носи на турнеја низ Белата куќа, но комплексот е заземен од тешко вооружена паравоена група. Сега кога Владата на нацијата паѓа во хаос, а времето истекува, Кејл е тој што мора да ги спаси претседателот, својата ќерка и земјата.

Слики

Падот на Белата куќаПадот на Белата куќаПадот на Белата куќаПадот на Белата куќаПадот на Белата куќаПадот на Белата куќаПадот на Белата куќаПадот на Белата куќаПадот на Белата куќаПадот на Белата куќаПадот на Белата куќаПадот на Белата куќаПадот на Белата куќаПадот на Белата куќаПадот на Белата куќаПадот на Белата куќаПадот на Белата куќаПадот на Белата куќаПадот на Белата куќа

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Најхрабрији (2017)

  денес
  image
  Истинита прича базирана на случају елитне противпожарне јединице у шумском пожару код Прескота у Аризони, јуна 2013. године, који је одузео 19 живота меѓу...
 • Новембарски човек (2014)

  денес
  image
  Познат под кодним именом „Новембарски човек“, Питер Деверо изузетно је опасан и врхунски истрениран бивши ЦИА агент, којег ќе мисија врло личне природе повуќи из...
 • Команда за убијање (2016)

  денес
  image
  Научно-фантастични трилер смештен је у блиску будуќност, технолошко друштво које суочава људе са убилачким машинама. Насупрот томе, елитна јединица је послата...
 • Биг мама (2000)

  денес
  image
  За да заштити убава жена и нејзиниот син од крадец, ФБИ-агент се преправа во крупна баба.
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.