Viktor Gjika

actor

Роденден: 1937

Режисер:

 1. 5. Përballimi (1976), филм

Сцеарист:

 1. ...
  (writer)

Продуцент:

 1. 1. Love Your Name (1984), филм
  ...
  supervising producer
 2. ...
  supervising producer
 3. ...
  supervising producer

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.