СОДРЖИНА

Lepu Zone igra mlada Brankica Sebastijanović, dok je uloga Maneta pripala Milanu Vasiću. Skoro 15 godina nakon što je ekranizovana ova velika ljubavna saga, scenaristi Ivana i Miroslav Mitić napisali su priču o tome šta se dogodilo u braku čuvenog para dve godine nakon venčanja. Režija je poverena Jugu Radivojeviću, a iza produkcije filma stoje Pink international i produkcija Vrati se Zone. Glavni protagonisti i njihova borba da sačuvaju brak i dalje su smešteni između 1905. i 1908. godine, a producent filma Miroslav Mitić, u čijoj produkciji je realizovana i prva Zona Zamfirova, ističe kako je kroz omiljenu ljubavnu priču dočarana lepota Srbije u tom periodu, ali i problemi sa kojima se suočavaju mladi bračni parovi.

Осврти


Nema recenzija
ПРЕПОРАКИ
 • Бунтовниците (2006)

  вторник
  image
  Политички трилер, којшто ги открива нашите погледи на тероризмот, како мотивите кои стојат зад овие грозни чинови. Четвроица Американци ќе се здружат за да...
 • Мојата ќерка (2018)

  денес
  image
  Приказна за млада девојка растргната помеѓу две мајки, едната која ја одгледала со љубов и другата која ѝ е биолошка мајка и ја сака назад. Трите жени се...
 • Балканско кино: Дневник на навреди (1994)

  денес
  image
  Војна, санкции и немаштина. Eдна брачна двојка бара начин да го сочува достоинството во виорот на општественото лудило...
 • Né con te né senza di te (2012)

  денес
  image
  Francesco has no intention of putting his soul in peace and therefore decides to stab his rival in love. Olimpia, on the other hand, is a good woman and she will...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: polica privatnosti.