Fadil Kujovska

actor

Роденден: 1951

Умре: 2014

Актерот:

 1. ...
  Togeri
 2. ...
  Shoferi
 3. 3. Love Your Name (1984), филм
  ...
  Bletërritësi
 4. ...
  Fakja
 5. 6. Dy herë mat (1986), филм
 6. 7. Kolonel Bunker (1996), филм

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.