poster

Who Dies Standing

Kush vdes në këmbë (1985)

Драма | Албанија
Режисер: Vladimir Prifti
Tring Shqip | денес | 08:29

рејтинг: 8.6/10
Оценка на корисникот: 10/10
(23 гласови)

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Në shtëpinë tonë (1979)

  image
  A spoiled kid do not go to school and tell his parents that her older sister has a boyfriend. The delicate relationship between him and his parents cause laugh...
 • Пут на југ (1988)

  image
  Тридесетогодишњак се враќа из Јужне Америке у родно село, које се налази у планинама Југославије, да би нашао девојку са којом ќе се оженити и повести је са...
 • Përballimi (1976)

  image
 • Последниот Вермер (2019)

  image
  Додека Џозеф Пилер (Клес Банг), холандски Евреин, се бори за Отпорот во време на Втората светска војна, духовитиот и шармантен познавач на уметноста Хан ван...
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.