ФИЛМОВИ Страница 1

 • Божиќ у Гленброокеу

  сабота

  10.12.22

  00:15

  Божиќ у Гленброокеу

  A Glenbrooke Christmas (2020)

  У жељи да је прихвате као обичну особу, насљедница одлази у Гленброоке, гдје открива радости једноставног Божиќа, заједнице, па чак и љубави.

 • Писма за Јулија

  сабота

  10.12.22

  02:55

  Писма за Јулија

  Letters to Juliet (2010)

  Едноставната идеја за романтичната љубов може да ги натера луѓето да ја испитаат нејзината одржливост, разумност, како и храброста која е потребна за да не се игра на сигурно и да се промени сопствениот живот. Тоа е...

 • Самци

  сабота

  10.12.22

  04:40

  Самци

  Singles (1992)

  Дејството се одвива во алтернативната музичка сцена на Сиетл во раните 90-ти години на минатиот век. „Самци ни прикажува една група од дваесет и кусургодишни луѓе во обидот да најдат љубов и да се снајдат во своето...

 • Мора да кажам да?

  сабота

  10.12.22

  05:30

  Мора да кажам да?

  Do I Say I Do? (2017)

  Џесика тукушто ја завршила последната книга за издавачката фирма на своето поранешно момче Мајк и се надева дека ќе премине во конкурентската издавачка куќа, но мора да ја одработи уште промоцијата на книгата преку...

 • Град на реката

  сабота

  10.12.22

  06:00

  Град на реката

  The Sign Painter (2020)

  „Град на реката“ е трагикомедија за младиот Латвиец Ансис (Давис Сухаревкис) со едноставни соништа: да се ожени за Зиселе (Бригита Цмунтова), слободоумна и убава ќерка на локален еврејски трговец и да ја продолжи...

 • Госпоѓица Потер

  сабота

  10.12.22

  06:00

  Госпоѓица Потер

  Miss Potter (2006)

  Беатрикс Потер е немажена 30-годишна жена во време кога главна задача на жената е да се омажи благородно и да си го знае местото. Никој - особено семејството на Беатрикс - не може да разбере зошто таа претпочита да...

 • Фати го ритамот

  сабота

  10.12.22

  06:00

  Фати го ритамот

  Step Up (2006)

  Тајлер Гејџ (Ченинг Тејтум) пораснал во проблематичниот и груб дел на Балтимор, и во поголемиот дел од својот живот влегувал во проблеми со законот. Повторно наоѓајќи се пред судијата, Тајлер е осуден на 200 часа...

 • Улица божиќних дрваца

  сабота

  10.12.22

  07:00

  Улица божиќних дрваца

  Christmas Tree Lane (2020)

  Мег жели спасити трговачку четврт Цхристмас Трее Лане од рушења, но показује се да је њезина нова љубав повезана с граѓевинским подузетником.

 • Магарето, љубовникот и јас

  сабота

  10.12.22

  07:30

  Магарето, љубовникот и јас

  Antoinette dans les Cévennes (2020)

  Антоанет (Лоре Калами), наставничка во училиште, се радува на одамна испланираниот летен одмор со нејзиниот таен љубовник Владимир (Бенџамин Лаверн), татко на нејзин ученик. Кога таа дознава дека Владимир не може да...

 • Тркало на среќата и фантазијата

  сабота

  10.12.22

  07:55

  Тркало на среќата и фантазијата

  Gûzen to sôzô (2021)

  За време на возењето во такси, Меико дознава дека мажот по кој нејзината пријателка е луда е нејзиното бившо момче. Нао има итар план да се одмазди на професор за тоа што го паднал нејзиното момче на последниот испит....

 • Шанса за љубов

  сабота

  10.12.22

  08:05

  Шанса за љубов

  Taking a Chance on Love (2009)

  После повторната средба со Кристина, ќерката што пред осумнаесет години ја дала на посвојување, Пејтон Макгрудер се уште ги учи основите на родителството. Во исто време е зафатена со пишувањето на својата колумна...

 • И тогаш се појави ти

  сабота

  10.12.22

  08:10

  И тогаш се појави ти

  Then Came You (2020)

  Анабела, осамена вдовица, патува околу светот со пепелта на својот сопруг за да ги посети омилените места од филмовите. Таа прво патува во Шкотска во чест на “Храбро срце“ и се запознава со Лорд Хауард Ауд, сопственик...

 • Божиќна љубавна прича

  сабота

  10.12.22

  08:50

  Божиќна љубавна прича

  A Christmas Love Story (2019)

  Цхеноwетх је водитељица збора која мора написати пјесму за божиќну представу, но губи концентрацију након што у збор доѓе младиќ златног гласа.

 • Удри и бегај

  сабота

  10.12.22

  10:15

  Удри и бегај

  Hit and Run (2012)

  Младиот пар Ени и Чарли ќе ризикуваат сѐ кога ќе решат да го напуштат родното гратче. Почнуваат авантура за да дојдат до својата животна шанса. Но, нивното патување ќе се искомплицира со низа опасни, но и комични...

 • Божиќна пјесма Насхвиллеа

  сабота

  10.12.22

  10:40

  Божиќна пјесма Насхвиллеа

  A Nashville Christmas Carol (2020)

  Продуцентица божиќне глазбене емисије мора сураѓивати с мушкарцем који јој је сломио срце, а благдански дух наводи је да се присјети своје прошлости.

Почеток « 1 2 3 ... 14 15 16 » Крајот
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.