poster

Скот Пилгрим против светот

Scott Pilgrim vs. the World (2010)

Комедија, Pоманса, Акција, Фантазија | САД, Обединетото Кралство, Канада, Јапонија
Режисер: Edgar Wright

рејтинг: 7.6/10
Оценка на корисникот: 5.4/10
(12 гласови)

Содржина

Запознајте го шармантниот и невработен Скот Пилгрим. Тој е 22-годишен бас-гитарист во бендот „Секс Боб-Омб“ и тукушто ја запознава девојката на своите соништа... буквално. Единствениот проблем за освојување на мистериозната Рамона Флауерс е што нејзините седум злобни бивши момчиња доаѓаат да го убијат.
Скот Пилгрим никогаш немал проблем да си најде девојка. Откачувањето на девојките се покажува како потешка работа, од девојката што му го скрши срцето, што сега се враќа во градот, до тинејџерската авантура од која се обидува да се ослободи кога Рамона влегува во неговиот живот. Љубовта не е баш лесна работа. Сепак, тој наскоро открива дека неговата нова симпатија има еден многу необичен багаж, во вид на сурија нејзини бивши момчиња, кои го контролираат нејзиниот љубовен живот и ќе сторат сè за да го елиминираат него како додворувач.
Како што Скот се приближува до Рамона, тој мора да се соочи со сè пожестоката сурија од нејзиното минато, од злогласни „скејтери“ до рок-ѕвезди вегетаријанци и опасни идентични близнаци. А ако сака да ја освои нејзината искрена љубов, Скот ќе мора да ги победи сите пред играта навистина да заврши.

Слики

Скот Пилгрим против светотNBCUСкот Пилгрим против светотNBCUNBCUNBCUNBCUNBCUСкот Пилгрим против светотСкот Пилгрим против светотСкот Пилгрим против светотСкот Пилгрим против светотNBCU

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Легенда о Нага бисерима (2017)

  image
  A royal descendant of an ancient winged tribe embarks on a quest to find magical pearls.
 • Духот на моите бивши (2009)

  image
  Конор Мид (Метју Меконеги – „Машки спорт“) ги сака слободата, забавата и жените... по тој редослед. Но, пред свадбата на неговиот брат, со куќа полна сватови и...
 • Ажурирање на статусот (2018)

  image
  Додека се обидува да се вклопи во неговото ново средно школо и да ја импресионира својата симпатија, тинејџерот Кајл Мур презема чудесна апликација за паметни...
 • Што Сакаат Жените (2000)

  image
  Ник Маршал е рекламен експерт од Чикаго кој се однева арогантно и наметливо. Затоа му пропаднал и бракот, а 15-годишната ќерка Алекс, која се подготвува за...
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.