рејтинг: 7.5/10
Оценка на корисникот: 6.83/10
(6 гласови)

СОДРЖИНА

Запознајте го шармантниот и невработен Скот Пилгрим. Тој е 22-годишен бас-гитарист во бендот „Секс Боб-Омб“ и тукушто ја запознава девојката на своите соништа... буквално. Единствениот проблем за освојување на мистериозната Рамона Флауерс е што нејзините седум злобни бивши момчиња доаѓаат да го убијат.
Скот Пилгрим никогаш немал проблем да си најде девојка. Откачувањето на девојките се покажува како потешка работа, од девојката што му го скрши срцето, што сега се враќа во градот, до тинејџерската авантура од која се обидува да се ослободи кога Рамона влегува во неговиот живот. Љубовта не е баш лесна работа. Сепак, тој наскоро открива дека неговата нова симпатија има еден многу необичен багаж, во вид на сурија нејзини бивши момчиња, кои го контролираат нејзиниот љубовен живот и ќе сторат сè за да го елиминираат него како додворувач.
Како што Скот се приближува до Рамона, тој мора да се соочи со сè пожестоката сурија од нејзиното минато, од злогласни „скејтери“ до рок-ѕвезди вегетаријанци и опасни идентични близнаци. А ако сака да ја освои нејзината искрена љубов, Скот ќе мора да ги победи сите пред играта навистина да заврши.

Слики

Скот Пилгрим против светотNBCUNBCUСкот Пилгрим против светотСкот Пилгрим против светотСкот Пилгрим против светотСкот Пилгрим против светотСкот Пилгрим против светотСкот Пилгрим против светотNBCUNBCUNBCUNBCUNBCU

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Челично небо 2 (2019)

  денес
  image
  Нови наставак смештен је у 2047. годину, 29 година након што је нуклеарни рат измеѓу Земље и нациста на Месецу уништио услове за живот на Земљи. Последњи...
 • Митот (2005)

  денес
  image
  Др. Џек Чен је успешан археолог, стално у потрази за новим откриќима и старим цивилизацијама. Ипак, постоји једна ствар која га оптереќује: понавља му се необичан...
 • Глупи крадци (2009)

  денес
  image
  Еден искусен ограбувач кој должи многу на руската мафија, најмува еден новајлија за да изведат уште еден грабеж, во оваа криминална драма од режисерката Мими...
 • Дечак (2015)

  денес
  image
  Дечака по имену Пепер Флинт Базби (Јакоб Салвати) сви зову Мали дечак, а деца у његовом градиќу га исмевају и малтретирају јер је превише мали. Меѓутим, њега то...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.