рејтинг: 6.9/10
Оценка на корисникот: 8.6/10
(14 гласови)

Содржина

Пред дваесет години, Гери Кинг и неговите пријатели го започнале најголемиот алкохоличарски маратон. Но, пивото успеало да ги совлада, па не успеале да ја допијат последната кригла во познатиот паб со име „Крајот на светот. Сега кога бунтовниот Гери наближува кон средовечноста, тој ги повикува своите пријатели назад во родниот град за нова тура пиење. Со секоја испиена кригла, Гери и дружината се еден чекор поблиску кон помирување со минатото. Сепак, кога почнува да изгледа дека целта им е на дофат, пријателите сфаќаат дека тука се одвива многу поголема борба и дека иднината е особено мрачна, не само за нив туку и за целото човештво.

Слики

Крајот на светотКрајот на светотКрајот на светотКрајот на светотКрајот на светотКрајот на светот

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Буквално сѐ (2015)

  image
  Советот на вонземјани одлучил целосно да ги уништи луѓето на Земјата, но пред самиот крај ќе им дадат шанса на Земјаните да ја докажат својата вредност. Случајно...
 • Луѓе во црно (1997)

  image
  Во овој блокбастер, Томи Ли Џонс и Вил Смит играат улоги на луѓе во црно кои ги регулираат вонземјаните на Земјата. Нашата земја е полна со вонземјани кои се...
 • Нинџа желки: Излегување од сенка (2016)

  image
  Микеланџело, Донатело, Леонардо и Рафаел се враќаат за да се борат против уште поголеми и полоши негативци, заедно со Ејприл О’Нил, Верн Фенвик и новакот Кејси...
 • Истерувачи на духови (2016)

  image
  „Истерувачи на духови“ го доживува своето долго очекувано враќање со урнебесни нови ликови. Триесет години по омилениот оригинален филм, режисерот Пол Фиг ни дава...
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.