poster

Буквално сѐ

Absolutely Anything (2015)

научна фантастика, комедија | Обединетото Кралство
Режисер: Terry Jones

Оценка на корисникот: 6.8/10
(184 гласови)

СОДРЖИНА

Советот на вонземјани одлучил целосно да ги уништи луѓето на Земјата, но пред самиот крај ќе им дадат шанса на Земјаните да ја докажат својата вредност. Случајно избраниот учител, Нил Кларк, добива неверојатна моќ да прави сè што може да замисли со одмавнување на раката, како волшебник. Се разбира, на почетокот започнува со исполнувањето на личните желби, но Нил набрзо сфаќа дека не е се така едноставно. Трикот е да се постават вистинските прашања и да се спаси планетата…

Слики

Буквално сѐБуквално сѐБуквално сѐБуквално сѐБуквално сѐБуквално сѐБуквално сѐБуквално сѐБуквално сѐБуквално сѐБуквално сѐБуквално сѐБуквално сѐБуквално сѐБуквално сѐБуквално сѐБуквално сѐБуквално сѐБуквално сѐ

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Гости из галаксије (1981)

  image
  Роберт је писац СФ романа који открије да може да материјализује своје мисли. Као последица тога, на Земљу стиже група ванземаљаца предвоѓена стаменом Андром,...
 • Маx Релоад и Нетхер Бластерс (2020)

  image
  A small town video game store clerk must go from zero to hero after accidentally unleashing the forces of evil from a cursed Colecovision game... Max Jenkins'...
 • Не гледај горе (2021)

  image
  Kate Dibiasky (Jennifer Lawrence), an astronomy grad student, and her professor Dr. Randall Mindy (Leonardo DiCaprio) make an astounding discovery of a comet...
 • Мултиплицирање (1996)

  image
  Што да правите кога немате доволно време во денот? За градежниот инженер Даг Кини, одговорот доаѓа од еден клиент. Да се клонира себеси! Работите се полесни со...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.