poster

Нинџа желки: Излегување од сенка

Teenage Mutant Ninja Turtles: Out of the Shadows (2016)

акција, авантуристички, комедија, научна фантастика | САД, Хонг Конг, Кина, Канада, Данска, Германија, Обединетото Кралство
Режисер: Dave Green

рејтинг: 6.0/10
Оценка на корисникот: 9.28/10
(18 гласови)

СОДРЖИНА

Микеланџело, Донатело, Леонардо и Рафаел се враќаат за да се борат против уште поголеми и полоши негативци, заедно со Ејприл О’Нил, Верн Фенвик и новакот Кејси Џонс кој е одметник со хокеарска маска. Откако негативецот Секач бега од затвор, тој се здружува со лудиот научник Бакстер Стокман и со двајцата малоумни помошници, Бибоп и Рокстеди за да осмислат пеколен план за освојување на светот. Кога желките се подготвуваат да се соочат со Секачот и со неговата банда, тие се соочуваат со уште поголема закана со слични намери, а тоа е злогласниот Кренг.

Слики

Нинџа желки: Излегување од сенкаНинџа желки: Излегување од сенкаНинџа желки: Излегување од сенкаНинџа желки: Излегување од сенкаНинџа желки: Излегување од сенкаНинџа желки: Излегување од сенкаНинџа желки: Излегување од сенкаНинџа желки: Излегување од сенкаНинџа желки: Излегување од сенкаНинџа желки: Излегување од сенка

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Мулан (2020)

  денес
  image
  Кога императорот на Кина издава декрет дека по еден член од секое семејство мора да служи во кралската војска во одбрана на земјата од освојувачите од север, една...
 • Осмиот патник 3 (1992)

  денес
  image
  Сигурни Вивер се враќа како офицерот Елен Рипли во ОСМИОТ ПАТНИК 3, каде се наоѓа заробена на една далечна планета-затвор населена со злобни поранешни...
 • Татков заштитник (2016)

  денес
  image
  Радња филма прати бившег осуѓеника Џона Линка, чија је шеснаестогодишња ќерка упала у проблеме са насилним дилерима дроге. Иако се Џон донекле примирио примирио и...
 • МИТСКА МРАЧНА ВРЕМЕНА 3 (2015)

  денес
  image
  Друштво лопова одлучује да зароби Тејна како би присилили Марек да изврши мисију за њих...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.