рејтинг: 6.5/10
Оценка на корисникот: 5.83/10
(23 гласови)

СОДРЖИНА

„Истерувачи на духови“ го доживува своето долго очекувано враќање со урнебесни нови ликови. Триесет години по омилениот оригинален филм, режисерот Пол Фиг ни дава свеж поглед на оваа натприродна комедија, каде што гледаме неколкумина најзасмејувачки актери на денешнината: Мелиса Макарти, Кристен Виг, Кејт Мекинон, Лесли Џонс и Крис Хемсворт. Тие се здружуваат заедно за да го спасат Менхетен од инвазијата на духови, сеништа и лигави супстанции кои го освојуваат градот.

Слики

Истерувачи на духовиИстерувачи на духовиИстерувачи на духовиИстерувачи на духовиИстерувачи на духовиИстерувачи на духовиИстерувачи на духовиИстерувачи на духовиИстерувачи на духовиИстерувачи на духовиИстерувачи на духови

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Острво гусара (1995)

  среда
  image
  На самрти, Морган Адамс добија од свог оца необичан дар, треќину мапе која води до блага. Како би пронашла помоќ за дешифровање мапе, она купује школованог роба...
 • Избришаниот (2012)

  среда
  image
  Поранешен агент на ЦИА и неговата отуѓена 15-годишна ќерка се присилени да бегаат кога неговите работодавачи и двајцата ги означуваат за елиминација како дел од...
 • Џек Хантер и рајската sвезда (2009)

  среда
  image
  Џек Хантер добива информација дека "Небесната sвезда" е можеби во Турција. Најдобрата трага му е Амен Антаки, продавач на стари предмети, чиј син, Фауд, бил...
 • Борец (2007)

  среда
  image
  Aјшa учи во средно училиште и нејзиниот татко кој што е дојден во Данска како имигрант од Турција, е убеден дека таа ќе стане доктор. Ајшa сепак повеќе сака да...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.