СОДРЖИНА

Растејќи заедно, Мич и Дејв биле неразделни најдобри пријатели, но со текот на годините тие полека се разделиле. Дејв е зафатен адвокат, сопруг и татко на три деца, а Мич останал самец, делумно вработен маж со детски ум, кој никогаш нема сретнато одговорност што му се допаѓа. По една пијана ноќ заедно, световите на Мич и Дејв се превртуваат наопаку кога се будат, мамурни, секој во телото на другиот и почнуваат да паничат! Бидејќи времето не е на нивната страна, Мич и Дејв комично се борат да избегнат целосно да си ги уништат животите меѓусебно пред да најдат начин да се вратат и пак да бидат тоа што се. И покрај слободата од нивните вообичаени рутини и навики, момците наскоро откриваат дека нивните животи не се ни оддалеку розови како што им изгледало.

Слики

ЗаменатаNBCUЗаменатаNBCUNBCUNBCUNBCUЗаменатаЗаменатаЗаменатаЗаменатаЗамената

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Девојката од Џерси (2004)

  понеделник
  image
  Романтична комична драма со Бен Афлек и Лив Тајлер за млад човек кој многу научува за животот и љубовта пред да му се случи лична трагедија.
 • The Big Score (2016)

  понеделник
  image
  Yuri Pelagatti (Albanese) wants the evidence of infidelity of his ex-wife and assumes Arturo Merlino (Verdone) believing him a super detective. The two,...
 • Херои (2010)

  понеделник
  image
  Маж брза да стигне на важен деловен состанок. Неговиот ум е преокупиран со мислите како да се претстави пред важниот клиент, момент кој може да биде пресвртница...
 • Мојата стара госпоѓа (2014)

  понеделник
  image
  Еден њујорчанец патува во Париз за да продаде скап стан што го наследил од својот покоен татко. Сепак, кога пристигнува, наидува на моменталните станари, една...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.