рејтинг: 5.4/10

СОДРЖИНА

Спиритуалистичкиот медиум Мадам Акарти, одржува сеанса за писател кој страда од авторска блокада, но кој случајно го повикува духот на покојната прва жена Елвира, што доведува до комплексен љубовен триаголник со неговата сегашна жена Рут.
Авторот на криминалистички бестселери Чарлс (Ден Стивенс) страда од ужасна писателска блокада и се бори да го заврши своето прво сценарио. Неговата совршена нова сопруга Рут (Исла Фишер) прави сè за да го задржи фокусиран за да можат да го исполнат нејзиниот сон да се преселат од Лондон во Холивуд. Потрагата на Чарлс по инспирација го наведува да ја покани ексцентричната спиритуалистка Мадам Акарти (Џуди Денч) да изведе сеанса во неговиот дом. Тој добива повеќе отколку што посакувал кога мадам Акарти ненамерно ќе го повика духот на неговата прва сопруга: брилијантната и страсна Елвира (Лесли Ман). Подготвена да го продолжи својот живот таму каде што застанала, Елвира е шокирана кога открива дека строгата Рут сега е мажена за нејзиниот сопруг и го води нејзиното домаќинство.

Слики

Безгрижниот духБезгрижниот духБезгрижниот духБезгрижниот дух

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Ти, јас и Дупри (2006)

  среда
  image
  За нововенчаната двојка, Карл и Моли Питерсон, животот не може да стане поубав кога почнуваат да го живеат својот брачен живот.
 • Изврсни крокодил Данди (2020)

  среда
  image
  Легенда биоскопских хитова Крокодил Данди након успешне каријере жели да ужива у заслуженој пензији. Након много просјачења и преклињања од стране његовог агента,...
 • Синоптичар (2005)

  среда
  image
  Дејв е популарен синоптичар во Чикаго, каде што неговата кариера оди добро додека неговиот личен живот оди надолу. Атрактивна понуда за работа го принудува Дејв...
 • Божиќна љубовна приказна (2017)

  среда
  image
  Шарлота Мартон е млад, стечаен управник кој сонува за ширење на хоризонтот, како на бизнис, така и на приватен план. На крајот од декември, париската правна...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.