Kristaq Skrami

actor

Роденден: 1956

Актерот:

 1. ...
  Alerti
 2. ...
  Vikrori
 3. ...
  Petriti
 4. 4. Love Your Name (1984), филм
  ...
  Agroni
 5. 5. Gracka (1984), филм
  ...
  Radisti
 6. ...
  Leka
 7. 11. The Delegation (2018), филм

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.