рејтинг: 5.9/10
Оценка на корисникот: 6.5/10
(2 гласови)

Содржина

It's summer holidays, and the planned Italian holiday with Jasmin's foster family is just around the corner. Everyone is looking forward to the trip - except Jasmin. She wants to be with Eva, her biological mother, who is back after serving a long prison term. After a fight with her foster family, Jasmin runs away and persuades Eva to spend a short holiday in the countryside with her.

Слики

TaleaTalea

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Црно или бело (2014)

  image
  Вистинска приказна за дедото, кој ќе биде изненаден кога ќе треба да се грижи за својата сакана внука. Но мајката на нејзиниот татко ќе покрене парница за таа да...
 • Под морското синило (2010)

  image
  Доктор Хок и неговиот тим во подводниот истражувачки центар го истражуваат животот, навиките и јазикот на делфините. Со помош на компјутерска програма успеваат да...
 • Крематориум (2015)

  image
  Бенарес, светиот град на бреговите на реката Ганг, служи како сурова казна за тие што си поигруваат со моралните традиции. Дипак е млад човек од сиромашно...
 • Машкарада (1971)

  image
  Дина, млада жена директора Гантара, сусреќе симпатичног студента и спорташа Луку те се у њега заљубљује. Да би се с њим што чешќе виѓала ангажира га за...
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.