рејтинг: 5.7/10
Оценка на корисникот: 8.4/10
(9 гласови)

Содржина

Џорџ е ментално заболен бездомник, кој веќе со години не е во состојба да го зачува работното место. Тој лута низ градот барајќи храна, алкохол и скривалиште, но цело време се обидува да воспостави контакт со својата ќерка. Џорџ зборува со социјалната служба на Њујорк, но за потребната финансиска помош му недостасуваат документи. Тогаш се спријателува со друг бездомник, кој тврди дека бил успешен џез музичар.

Слики

ЗаборавениЗаборавениЗаборавениЗаборавениЗаборавениЗаборавениЗаборавениЗаборавениЗаборавениЗаборавениЗаборавениЗаборавени

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • One More Time (2013)

  image
  Lucia is an aging Italian actress and director (beautifully portrayed by Antonioni's and Fellini's actress Lucia Bosé), decides to come back to the small town...
 • Солдат Жанет (2013)

  image
  Fanni has had enough of money and Anna has had enough of pigs. Fanni leaves the city and her pearls behind, while Anna is stuck wearing muddy overalls. When they...
 • Та добра ноќ (2017)

  image
  Ралф, познати сценариста, сада у седамдесетим годинама живота и смртно болестан, покушава се помирити са сином Михаелом и олакшати живот својој много млаѓој...
 • Код амиџе Идриза (2004)

  image
  Дирљива драма која говори о послератном Сарајеву и животу старијег брачног пара који је у рату изгубио сина.
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.