СОДРЖИНА

Една сурферка-тинејџерка собира храброст да се врати во океанот откако губи рака во напад на ајкула. Оваа инспиративна спортска драма се заснова врз неверојатна вистинита приказна.
„Сурферка на душата“ претставува вистинита приказна за сурферката-тинејџерка Бетани Хамилтон која ја има изгубено својата рака при еден напад на ајкула и храбро ги совладала сите пречки за пак да стане шампионка, единствено преку својата решителност и непоколеблива верба. По овој судбоносен настан кој ѝ ја одзеде раката, а речиси и животот, цврстата решителност и непоколебливата верба на Бетани ја водат кон авантуристичкото враќање кое ѝ дава смелост својата загуба да ја претвори во подарок за другите.

Слики

Сурферка на душатаСурферка на душатаСурферка на душатаСурферка на душатаСурферка на душатаСурферка на душата

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Облог на векот (2015)

  сабота
  image
  Во 2006-2007 г., група инвеститори се обложуваат против пазарот на хипотеки на САД. Во нивното истражување откриваат колку е дефектен и корумпиран тој свет.
 • Крајно изопачен, шокантно безмилосен и зол (2019)

  сабота
  image
  Самохраната мајка Лиз е шокирана кога нејзиното шармантно момче Тед Банди е уапсен и обвинет за неколку грозоморни убиства. Иако на почетокот таа го поддржува,...
 • Британски суперталенат (2013)

  недела
  image
  Од редитеља филма "Ѓаво носи Праду" долази изузетна и инспиративна истинита прича о Полу Потсу, који је дању срамежљиви продавац мобилних телефона, који живи у...
 • Ирац (2019)

  недела
  image
  Frank "The Irishman" Sheeran is a man with a lot on his mind. The former labor union high official and hitman, learned to kill serving in Italy during the Second...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.