рејтинг: 8.8/10
Оценка на корисникот: 10/10
(13 гласови)

Содржина

1930's. The crazy ambition of the monarch to prove that he comes of an ancient noble family brings a foreign historian to Albania. The foreigner will work among the authorities of an unknown prefecture of the kingdom, degenerated and ignorant people, who being involved into comic situations will become ridiculous and will be disdained.

Улоги
Сцеарист:
времетраење: 70 мин

Слики

Historiani dhe kameleonëtHistoriani dhe kameleonët

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Ибица (2019)

  image
  Филипе и Карол, двајцата разведени, само што се запознале. Слепо вљубен, Филипе ќе направи се да ги одоброволи двајцата тинејџери на Карол и затоа на нејзиниот...
 • Гвидо суперстар: подемот на Гвидо (2010)

  image
  Италјанси емигрант е втурнат во светот на дрогата, брзите автомобили и тајни агенти во оваа акциска комедија. По губењето на својата работа во Диско Валет...
 • Борат 2 (2020)

  image
  Четиринаесет долги години по неговото патување низ САД, казахстанскиот репортер, Борат Сагдијев, мора да се врати во Америка во опасна мисија за да го спаси...
 • Клучен додаток (2013)

  image
  Изгледа дека Александра има сé. Таа е шефица на успешно женско списание, има луксузен апартман во еден елитен кварт во Париз, сопруг на кој ѝ завидуваат сите...
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.