Ferdinand Radi

actor

Роденден: 1942

Умре: 2004

Актерот:

 1. ...
  Tipograf
 2. ...
  Kryeplaku
 3. 4. Skëterrë '43 (1980), филм
 4. ...
  Roma Soldier's Father

Режисер:

 1. 1. 8 Persona Plus (1998), филм

Сцеарист:

 1. 1. 8 Persona Plus (1998), филм

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.