рејтинг: 6.8/10
Оценка на корисникот: 8.55/10
(42 гласови)

СОДРЖИНА

Роки Балбоа (Силвестер Сталоне) во оваа интензивна боксерска акција се бори со дотогаш најмоќниот противник, многу опасниот Клабер Ланг (Мр. Т). Во она што можеби е највозбудливиот и најинтензивен филм во серијата, Роки се обидува одново да го освои “окото на тигарот“ после понижувачкиот пораз во рингот од Ланг. Со помош на неочекуваниот сојузник Аполо Крид (Карл Ветерс), Роки тренира за својот најисцрпувачки реванш меч во својата кариера!

Слики

Роки 3Роки 3Роки 3Роки 3Роки 3Роки 3Роки 3Роки 3Роки 3Роки 3Роки 3Роки 3

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Плава птица (2004)

  денес
  image
  Тринаесет годишната Мерел испадна да биде детски модел. Таа е добра во училиштето и се грижи за својот ментално нарушен брат во нивниот дом. Ако е нешто различно...
 • Божиќна баштина (2017)

  денес
  image
  Након што дозна да је отац свој новац оставио странкињи, мушкарац покреќе истрагу - и дознаје више него што је очекивао. Wилла и њезин 11-годишњи син Јосх...
 • Далеку од рајот (2002)

  денес
  image
  Што се однесува до надворешниот свет, Френк и Кети Витекер се совршена двојка. Тие го претставуваат сето она што треба да биде средната класа во Америка во...
 • Пристигнување (2016)

  денес
  image
  Овој филм е провокативен научно-фантастичен трилер од познатиот режисер Денис Вилнеф („Затворениците на Сикарио). Кога еден таинствен вселенски брод доаѓа до...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.