Содржина

Роки Балбоа (Силвестер Сталоне) во оваа интензивна боксерска акција се бори со дотогаш најмоќниот противник, многу опасниот Клабер Ланг (Мр. Т). Во она што можеби е највозбудливиот и најинтензивен филм во серијата, Роки се обидува одново да го освои “окото на тигарот“ после понижувачкиот пораз во рингот од Ланг. Со помош на неочекуваниот сојузник Аполо Крид (Карл Ветерс), Роки тренира за својот најисцрпувачки реванш меч во својата кариера!

Слики

Роки 3Роки 3Роки 3Роки 3Роки 3Роки 3Роки 3Роки 3Роки 3Роки 3Роки 3

Прегледи


Нема Прегледи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.