рејтинг: 7.1/10
Оценка на корисникот: 8/10
(26 гласови)

Содржина

Вил Смит игра во овој драматичен трилер врз основа на неверојатната вистинита приказна за американскиот имигрант д-р Бенет Омалу, брилијантен невропатолог, кој прв ја открил фудбалската траума поврзана со мозокот кај еден професионален фудбалер, борејќи се да ја открие вистината во јавноста. Емотивното патување на Омалу го става во опасно несогласување со една од најмоќните и омилени институции на светот.

Слики

Патот на победникотПатот на победникотПатот на победникотПатот на победникотПатот на победникотПатот на победникотПатот на победникотПатот на победникотПатот на победникотПатот на победникотПатот на победникотПатот на победникотПатот на победникот

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Чекан (2010)

  image
  Чекан е спортска драма која ја опишува борбата и успехот на Мет Хамил и неговата решеност да стане шампион. Пораснат меѓу луѓе кои немаат проблем со слухот, Мет...
 • Боксер (2010)

  image
  Марк Волберг, Кристијан Бејл и Ејми Адамс играат во овој маркантен филм. Врз основа на вистинита приказна, двајца браќа, и покрај сите пречки, се здружуваат за да...
 • Трка (2016)

  image
  Снимен според вистинските настани и животот на прославениот американски атлетичар Џеси Овенс, ненадминат по својот четирикратен триумф на Олимписките игри во...
 • Доктор за љубов (2005)

  image
  Еден љубовен лекар (Вил Смит) тврди дека може секому да му најде сродна душа за само три љубовни состаноци. Кога една новинарка (Ева Мендез) сака да го претстави...
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.