Содржина

Приказна за растењето која почнува кога кошаркарските соништа на тинејџерот Џош Сандлер од пченкарните полиња на Индијана, се преселуваат во суровиот, урбан централен дел на Њујорк. Тука запознава и станува пријател со прекрасен кошаркар, Антоан Џексон. Од локалниот терен, тие двајца заедно тргнуваат на шампионатот на средните училишта. Сепак, нивното пријателство ќе биде тестирано кога на пат ќе им се најде познатиот експлозивен расистички збор.

Слики

ПОД ОБРАЧОТПОД ОБРАЧОТПОД ОБРАЧОТПОД ОБРАЧОТПОД ОБРАЧОТПОД ОБРАЧОТПОД ОБРАЧОТПОД ОБРАЧОТПОД ОБРАЧОТПОД ОБРАЧОТПОД ОБРАЧОТПОД ОБРАЧОТПОД ОБРАЧОТПОД ОБРАЧОТ

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Крид 2 (2018)

  image
  Соочување со противникот на своето семејство, уште повеќе го мотивира за борба во рингот. Роки и Адонис ќе се соочат со своето заедничко наследство и ќе сфатат...
 • Легенда (2010)

  image
  Мек Четли бил млад и перспективен борач, сè додека автомобилска несреќа не му ставила крај на неговиот живот. Неговиот син Мајк (Џ. Цена) некогаш бил борач во...
 • Роки (1976)

  image
  Ова е филм кој ја инспирираше нацијата и освои „Оскар“ за најдобар филм и најдобар режисер (Џон Г. Авилдсен)! Публиката и критиката топло ја дочекаа американската...
 • Борачот (2008)

  image
  Поред тога што се нашао на бројним "Топ 10" листама 2008. године, филм “Рвач” је освојио Златног Лава на филмском фестивалу у Венецији. Мики Рурк је награѓен...
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.