ФИЛМОВИ

 • Автомобили 2

  сабота

  27.11.21

  08:00

  Автомобили 2

  Cars 2 (2011)

  Автомобилската ѕвезда на тркачките патеки, Лајтнинг Меквин и незаменливиот партнер Мејтер заедно одат на возбудливи нови места во „Автомобили 2“ кога заминуваат преку морето за да се натпреваруваат во првото светско...

 • Автомобили

  сабота

  27.11.21

  08:05

  Автомобили

  Cars (2006)

  Тркачкиот автомобил Лајтнинг Меквин живее брзо и лудо сѐ додека не заглавува во еден забатален град на Автопатот 66. Таму запознава многу урнебесни ликови кои му помагаат да дознае дека животот не е само трофеи и...

 • Како постати херој

  сабота

  27.11.21

  09:52

  Како постати херој

  Kako postati heroj (2007)

  Напунивши 40 година, филмски редитељ Младен Матичевиќ схваќа да је незадовољан својим животом. Када једног дана, схрван вишемјесечном депресијом, на телевизији погледа пријенос маратонске трке у Роттердаму, одлучује...

 • Автомобили 2

  сабота

  27.11.21

  10:00

  Автомобили 2

  Cars 2 (2011)

  Автомобилската ѕвезда на тркачките патеки, Лајтнинг Меквин и незаменливиот партнер Мејтер заедно одат на возбудливи нови места во „Автомобили 2“ кога заминуваат преку морето за да се натпреваруваат во првото светско...

 • Монтевидео, видимо се

  сабота

  27.11.21

  16:01

  Монтевидео, видимо се

  Montevideo, vidimo se (2014)

  Фудбалска сага из 1930. године наставља се у главном граду Уругваја, где се након напорног тронедељног путовања преко Атланског океана прва формирана репрезентација тадашње Краљевине Југославије нашла меѓу учесницама...

 • Автомобили 3

  недела

  28.11.21

  12:00

  Автомобили 3

  Cars 3 (2017)

  Вџасен од новата генерација тркачи што ги предводи арогантниот Џексон Сторм, легендарниот Лајтинг Меквин одеднаш е маргинализиран во спортот што го сака. За да се врати на тркачката патека, нему ќе му треба помошта од...

 • Кикбоксер

  недела

  28.11.21

  22:30

  Кикбоксер

  Kickboxer (1989)

  Ерик Слоун ќе отпатува на Тајланд по освоениот турнир во кикбокс во САД. Таму ќе го сретне немилосрдниот и непобедлив борец Тонг По, со кого ќе закаже меч. Ерик ќе настрада во борбата и ќе остане парализиран, а...

 • Блазе си ти

  понеделник

  29.11.21

  11:30

  Блазе си ти

  Lucky You (2007)

  Познат играч на покер се обидува да освои турнир во Вегас, но истовремено ја губи битката со своите лични проблеми.

 • Глутница

  вторник

  30.11.21

  07:55

  Глутница

  Smečka (2020)

  Давид, талентиран 16-годишен голман дијагностициран со дијабетес, му се приклучува на новиот хокеарски тим „Волци“, каде што станува аутсајдер, доживувајќи постојано малтретирање кое постепено се зголемува....

 • Враќање во игра

  вторник

  30.11.21

  12:50

  Враќање во игра

  The Longshots (2008)

  Вистинска приказна за Џасмин Пламер, која на 11 години станала првата жена која играла на фудбалскиот натпревар Поп Варнер.

 • Чекан

  вторник

  30.11.21

  19:15

  Чекан

  Hamill (2010)

  Чекан е спортска драма која ја опишува борбата и успехот на Мет Хамил и неговата решеност да стане шампион. Пораснат меѓу луѓе кои немаат проблем со слухот, Мет не може да се снајде во светот на глувите. Но неговата...

 • Како постати херој

  среда

  1.12.21

  05:45

  Како постати херој

  Kako postati heroj (2007)

  Напунивши 40 година, филмски редитељ Младен Матичевиќ схваќа да је незадовољан својим животом. Када једног дана, схрван вишемјесечном депресијом, на телевизији погледа пријенос маратонске трке у Роттердаму, одлучује...

 • Играш како женско

  среда

  1.12.21

  19:30

  Играш како женско

  Juwanna Mann (2002)

  Филмот го следи животот на Џамал Џефрис, “лошото момче” на кошарката, кое недисциплината и непослушноста го исфрлија од лигата без никаква шанса за враќање назад. Без финансии и познавање на било што, што не е...

 • Гладијатор

  среда

  1.12.21

  23:30

  Гладијатор

  Gladiator (1992)

  Ово је прича о два тинејџера који упадају тајни свет илегалног бокса! Један се бори да спаси живот свога оца и користи новац како би отплатио његове дугове, док се други бори како би зарадио за излазак из гета. И док...

 • Играш како женско

  четврток

  2.12.21

  18:00

  Играш како женско

  Juwanna Mann (2002)

  Филмот го следи животот на Џамал Џефрис, “лошото момче” на кошарката, кое недисциплината и непослушноста го исфрлија од лигата без никаква шанса за враќање назад. Без финансии и познавање на било што, што не е...

ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.