poster

Брзи и бесни: Хобс и Шо

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw (2019)

акција, авантура | Обединетото Кралство, САД
Режисер: David Leitch

Каде да се погледне
Emisija nije dostupna u državi
Ocjena korisnika: 7.5/10
(2 glasa)

СОДРЖИНА

Агентот Лук Хобс и отфрлениот Декард Шо формираат неверојатен сојуз кога генетски надградениот негативец ја загрозува иднината на човештвото. Fast and Furious: Hobas and Shaw e претстојниот америкасни акционен филм во режија на Дејвид Леич, со Џејсон Стејтам и Двејн Џонсон во главните улоги. Во филмот глумат и Идрис Елба, Роман Реинс, Ванеса Кирби и Хелен Мирен.

Сцеарист:
ВРЕМЕТРАЕЊЕ: 134 мин

Осврти


Nema recenzija
ПРЕПОРАКИ
 • Робин Худ (2010)

  денес
  image
  Во Англија од 13-от век, Робин (Расел Кроу) и неговата дружина одметници се соочуваат со корупцијата во локалното село и го предизвикуваат кралството да ја...
 • Последниот акционен херој (1993)

  денес
  image
  Deni je dečak opsednut bioskopom i posebno filmovima sa akcionim herojem Džekom Slejterom. Posle dobijanja magične karte koja je od azijskog mađioničara došla do...
 • Кинг Конг (2005)

  денес
  image
  Амбициозен филмски продуцент ги принудува својата екипа и бродска посада да отпатуваат до мистериозен остров на кој има огромен мајмун кој ќе го шармира главната...
 • Игра на смртта (2011)

  денес
  image
  Маркус Џоунс, агент на ЦИА, треба да собере информации за илегалните операции на трговците со оружје Френк Смир и Џон Редвал. Џоунс ќе се вработи како...
ТОП ЛИСТИ

Најави се