poster

Брзи и бесни: Хобс и Шо

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw (2019)

акција, авантура | Обединетото Кралство, САД
Режисер: David Leitch

Каде да се погледне
U kinima od 01.8.19
Cineplexx
Ocjena korisnika: 8.75/10
(4 glasa)

СОДРЖИНА

Агентот Лук Хобс и отфрлениот Декард Шо формираат неверојатен сојуз кога генетски надградениот негативец ја загрозува иднината на човештвото. Fast and Furious: Hobas and Shaw e претстојниот америкасни акционен филм во режија на Дејвид Леич, со Џејсон Стејтам и Двејн Џонсон во главните улоги. Во филмот глумат и Идрис Елба, Роман Реинс, Ванеса Кирби и Хелен Мирен.

Слики

Брзи и бесни: Хобс и ШоБрзи и бесни: Хобс и ШоБрзи и бесни: Хобс и ШоБрзи и бесни: Хобс и ШоБрзи и бесни: Хобс и ШоБрзи и бесни: Хобс и Шо

Осврти


Nema recenzija
ПРЕПОРАКИ
 • Операција дивал (2016)

  денес
  image
  Dival je savršeni radnik, efikasan i predan poslu. Ali posle sloma uzrokovanog alkoholom ovaj sredovečni samotnjak shvati da nije lako naći posao. Tajanstveni...
 • Мачки и кучиња (2001)

  денес
  image
  Насекаде низ маалата се води тајна шпионска борба помеѓу мачките и кучињата, а луѓето се сосема несвесни за неа. Оваа битка за светска доминација досега беше под...
 • ИЗВИДНИЧКА АВАНТУРА (2010)

  денес
  image
  Филм за растењето на група момчиња и девојчиња, кои се враќаат од кампување и гледаат дека нивниот мал град е под заседа од една прилично глупава група на...
 • Паклени возачи (2001)

  денес
  image
  Talentovani vozač-početnik Džimi Blaj počinje da se gubi i ispada sa vrhova takmičarskih rang listi… nije ni čudo jer je pod ogromnim pritiskom preambicioznog...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: polica privatnosti.