Содржина

Ридик (Вин Дизел) е оставен да умре на зафрлена планета која е спржена од блиското сонце и на прв поглед изгледа пуста. Но набргу ќе открие дека мора да се бори со едни од најопасните грабливци во универзумот. За да избега од планетата, тој мора да го активира безбедносниот предавател кој ќе ги привлече ловците на уцени кои се во потрага по него.

Слики

РидикРидикFoto: RTL / Universal PicturesРидикFoto: RTL / Universal PicturesFoto: RTL / Universal PicturesFoto: RTL / Universal PicturesРидикРидикРидикРидикРидикРидикРидик

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Паркот Јура 3 (2001)

  image
  Режисерот Џо Џонстон ги презема креативните узди од Стивен Спилберг за овој трет дел од трилерот.
 • Стелт: Невидљиви бомбардер (2005)

  image
  Дубоко инволвирани у програм врхунске тајне мисије, тројица пилота се боре да програм вештачке интелигенције ставе под контролу... пре него ова започне следеќи...
 • Јас сум четвртиот (2011)

  image
  Еден тинејџерски бегалец со неверојатна тајна брза за да остане еден чекор пред мистериозните сили кои сакаат да го најдат и да го уништат во овој...
 • Ѕвездени патеки: Од другата страна (2016)

  image
  Од режисерот Џастин Лин и продуцентот Џ. Џ. Абрамс пристигнува еден од акционите филмови со најдобри критики годинава. Одејќи на спасувачка мисија во длабоката...
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.