рејтинг: 8.8/10
Оценка на корисникот: 10/10

Слики

Vajzat me kordele të kuqe

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Големата убавина (2013)

  image
  Филмот го отсликува декадентниот и извештачен свет на високата буржоазија во Рим, во чиј виор е Џеп Гамбардела, тажен 65 годишен писател и новинар. Овој плејбој и...
 • Никогаш ретко понекогаш секогаш (2020)

  image
  Филмската режисерка Елиза Хитман ја пишува и режира оваа трогателна приказна за поддршката, пријателството, храброста и сочувството, наградена со „Сребрена мечка“...
 • Our Quarantine (2015)

  image
  На наговор професорице млади студент зарони у животе петнаесторице Мароканаца који су силом прилика присиљени живјети на теретном броду у луци у Цалигарији. Тај...
 • Taulant Wants a Sister (1985)

  image
  With abortion as the central issue in this political melodrama from Albania, viewers will react strongly for or against the heroine, depending on their own...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.