рејтинг: 5.7/10
Оценка на корисникот: 6.6/10
(15 гласови)

Содржина

Луси Хил (Оскаровката Рене Зелвегер) има успешен и речиси совршен живот - живее во луксузен стан во Мајами Бич, има врвна кариера како извршна директорка во компанија од Форбсовата листа 500 и е на пат набргу да стане потпретседателка. Што може повеќе да посака една девојка? Но животот на Луси ќе биде втурнат во вител кога ќе замине на деловно патување во Минесота. По слетувањето на аеродромот, Луси ќе се најде на удар на северниот ветер којшто речиси ја соборува на земја. Локалните жители со чудење ја гледаат додека се обидува на мразот да ја помрдне количката преполна со дизајнерски куфери. Очигледно, Луси не се снаоѓа најдобро во сето тоа.

Слики

Градска девојкаГрадска девојкаГрадска девојкаГрадска девојкаГрадска девојкаГрадска девојкаГрадска девојкаГрадска девојкаГрадска девојкаГрадска девојкаГрадска девојкаГрадска девојка

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Ерогена зона (1981)

  image
  Моца се враќа дома и почнува да живее рутински живот додека со сите сетила ги поминува новите искушенија...
 • Горко/слатко (2009)

  image
  „Горко/слатко“ е романтична комедија заснована врз ликови, но истовремено е и класична приказна. Филмот се одвива околу експертот за кафе Брајан Чендлер кој,...
 • Ќерката на мојот шеф (2003)

  image
  Момчето кое прифаќа да ја чува куќата на својот шеф, мисли дека тоа е добра можност да се доближи до жената во која е очајно заљубен: ќерката на шефот. Она што не...
 • Состанок на слепо (1987)

  image
  Волтер ја кани убавицата од југот, Надја, на една деловна вечера, очекувајќи дека ќе ги импресионира соработниците со оваа прекрасна убавица. Но, сѐ се превртува...
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.