Dhimitra Plasari

actor

Роденден: 1952

Умре: 2016

Актерот:

 1. ...
  Lulja
 2. ...
  Lena
 3. 3. Streha e re (1977), филм
  ...
  Vullnetare
 4. ...
  Teuta

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.