рејтинг: 7.3/10
Оценка на корисникот: 8.43/10
(98 гласови)

СОДРЖИНА

Бегалецот Дом Торето се здружува со поранешниот полицаец Брајан О'Конер во егзотичниот Рио де Женеиро. За да си ја освојат слободата и да победат во оваа трка, тие мора да изведат грабеж во вредност од 100 милиони долари.
Вин Дизел и Пол Вокер се предводници на повторната средба на ѕвездената актерска екипа од експлозивниот филмски серијал, во филмот „Брзи и бесни 5“. Во овој дел се враќаат омилените актери Џордана Брустер, Крис „Лудакрис“ Бриџис и Тајрис Гибсон и организираат трка во која има чуден сојуз меѓу полицајците и тркачите во Рио де Женеиро. Во Бразил тие мора да поразат еден корумпиран бизнисмен, кој сака сите нив да ги види мртви. Двејн Џонсон ѝ се придружува на актерската екипа во улогата на федерален агент, чиј тим оперира низ Јужна Америка, но наскоро ќе има проблеми да разликува кои се добрите а кои лошите момци.

Слики

Брзи и бесни 5Foto: RTLБрзи и бесни 5Брзи и бесни 5Брзи и бесни 5Брзи и бесни 5Брзи и бесни 5Foto: RTLFoto: RTLБрзи и бесни 5Брзи и бесни 5Брзи и бесни 5Брзи и бесни 5Брзи и бесни 5Брзи и бесни 5Брзи и бесни 5Брзи и бесни 5Брзи и бесни 5Брзи и бесни 5Брзи и бесни 5Брзи и бесни 5Брзи и бесни 5Foto: RTLFoto: RTLFoto: RTL

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Момчето од Вајт Ривер (1999)

  четврток
  image
  Комична драма за двајца измамници, чие што наизглед безопасно тргување на американскиот југ, ќе се престори во опасна авантура откако еден убиец ќе ги земе како...
 • Случаен шпион (2001)

  четврток
  image
  Во шопинг центар во Хонг Конг, Бак Јуен спасува плен на крадци со помош на интуицијата. Завршува во Истанбул преку Јужна Кореја и случајно станува шпион. За...
 • Џек Хантер и потрагата поехнатоновата гробница (2008)

  четврток
  image
  Џек Хантер има состанок со Лиз Џонсон, опетаривец на НСА, која му објаснува дека обелискот со угаритски симболи, кој е во Египет го пронашла д-р Лена Халстром, ги...
 • Незапирливи (2004)

  четврток
  image
  Дин Кејџ е припадник на специјалните единици на американската армија, но ќе се најде во судир со Владата на која некогаш ѝ служел. Кога агентите на тајната служба...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.